Wyniki
Zamknij

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  Producenci konstrukcji stalowych liczą na poprawę

  Rozmowa z Andrzejem Hojną, prezesem zarządu Mostostalu Siedlce sp. z o.o. sp.k.

   Jak oceniają Państwo 2016 r. na rynku konstrukcji stalowych?
  Miniony rok był dla nas dobrym okresem. Spółka rozpoczęła działalność pod swoją historyczną nazwą Mostostal Siedlce i uzyskała samodzielność finansową. Przed tą zmianą funkcjonowaliśmy jako Segment Produkcja w Grupie Kapitałowej Polimex-Mostostal. Energetyka, petrochemia, budownictwo ogólne i produkcja konstrukcji stalowych to cztery główne filary wspomnianej grupy, w której pozostaliśmy, ale już jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa posiadająca własny zarząd. Rok 2016 zakończyliśmy realizacją założonych planów.

  Czego można oczekiwać po rynku konstrukcji stalowych w 2017 r.?
  W 2017 r. oczekujemy w tym zakresie ożywienia na rynku europejskim, takie sygnały już do nas docierają. Co do Polski, to liczymy na uruchomienie środków unijnych, pozwalających na rozpoczęcie inwestycji, w których potrzebne będą solidne konstrukcje stalowe produkowane przez nas.

  W kolejnych latach spodziewać się można dużych inwestycji w energetyce. W jaki sposób zyska na tym Mostostal Siedlce?
  Obecność w Grupie Kapitałowej Polimex-Mostostal, która uczestniczy w budowie nowych bloków energetycznych w Elektrowni Kozienice i Elektrowni Opole, pozwoliła siedleckiej firmie na znaczący udział w dostawach konstrukcji stalowych do tych obiektów, a także do petrochemii Orlen i Lotos. Polimex-Mostostal Energetyka z nadzieją patrzy na finał przetargów dotyczących Elektrowni Ostrołęka i EC Żerań, gdzie w niedalekiej przeszłości lokowane byłyby prefabrykacje pozyskane przez Mostostal Siedlce i wytworzone w Siedlcach.

  W których segmentach rynku, poza energetyką, upatrują Państwo największych szans dla siebie?
  Pracujemy obecnie nad wejściem w kilka segmentów, które pozwoliłyby zdywersyfikować nasz portfel zamówień, ale jest jeszcze za wcześnie na szczegóły. Z naszego punktu widzenia ciekawy jest rynek kolejowy. W Mostostalu Siedlce produkowane są konstrukcje na rynek krajowy i na eksport zgodnie z wymaganiami klienta oraz normą PN-EN 1090-2. Energetyka i petrochemia to główne sektory gospodarki, dla których dostarczane są konstrukcje, ale nie tylko. To również obiekty użyteczności publicznej, hale produkcyjne i magazynowe. Mostostal Siedlce jest także czołowym i uznanym producentem krat pomostowych w Polsce i jednym z największych producentów w Europie. Dbamy o stałą rozbudowę naszego asortymentu. Wprowadzamy rozwiązania sprawdzone, odznaczające się wysoką jakością oraz funkcjonalnością. Oferujemy najlepszej jakości materiały, a dzięki wykwalifikowanej kadrze i wieloletniemu doświadczeniu zapewniamy najwyższy poziom obsługi i fachowe doradztwo w zakresie doboru materiałów. Proponujemy wysoką jakość naszych wyrobów, krótkie terminy dostaw i atrakcyjne ceny.

  Stal w ostatnich miesiącach znacząco podrożała. Jak się to przekłada na biznes? Jak na ten wzrost reagują klienci?
  Zakładamy, że zwyżka cen stali nie będzie stałym trendem i w pewnym momencie zostanie zahamowana. Rosnąca liczba zamówień kierowanych pod adresem Mostostalu Siedlce nie jest oznaką niepokoju wśród naszych klientów. Są oni świadomi sytuacji na rynku. Obecny poziom cen może się utrzymywać, jednak bardziej spodziewana wydaje się stabilizacja ze względu na konkurencję na rynku.

  Rozmawiał: GB

  Prześlij innym
  Projekt i realizacja: direktpoint