Wyniki
Zamknij

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  Innowacyjność produkcji w Van Heyghen Stal Polska

  Dla naszych odbiorców szczególne znaczenie ma jakość – mówi Dimitri Van Heyghen, dyrektor handlowy Van Heyghen Stal Polska.

   W Polsce rośnie popyt na blachy grube wykorzystywane przez różne gałęzie przemysłu. Czy Państwa spółka dostrzega tę tendencję?
  Oczywiście widzimy trend wzrostu popytu na blachy grube, ponieważ rynek podwykonawców, którzy dostarczają materiały firmom OEM (Original Equipment Manufacturer – producent sprzętu oryginalnego) wytwarzającym ciężkie maszyny, przenosi swoją działalność do Europy Środkowej. Jednocześnie widzimy rosnące zapotrzebowanie na arkusze wysokiej jakości, jeśli chodzi o płaskość i ulepszoną powierzchnię. Arkusze takiej jakości nie mogą być zaoferowane z klasycznych blach stopowych quarto. Dzięki naszej inwestycji w Polsce możemy zapewnić arkusze wysokiej jakości o wymiarach sięgających 25 x 2000 mm cięte wyłącznie z kręgów.

  Jak oceniają Państwo aktualną koniunkturę na polskim rynku przetwórstwa wyrobów płaskich?
  Widzimy ewolucję w procesach produkcyjnych firm przetwarzających stal i metale. Nacisk na jakość wynika ze standardów, których spełnienia oczekują firmy OEM. Maszyny wykorzystywane w przetwórstwie stali stają się coraz bardziej zautomatyzowane. Dzięki temu dostarczany materiał ułatwia zachowanie stabilności procesu produkcyjnego, a także gwarantuje powtarzalność jakości produktu końcowego. Van Heyghen Stal dzięki oferowanym produktom pozwala klientom na zwiększanie skali produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości oraz konkurencyjnej ceny. Warto też zaznaczyć, że dla naszych odbiorców coraz częściej ważniejsza od kosztów zakupu jest jakość produktu.

  Czy planują Państwo w najbliższym czasie jakieś inwestycje na polskim rynku?
  Nasz nowy zakład produkcyjny działa od lata 2015 r. W tym momencie koncentrujemy się wyłącznie na tym projekcie. Jego rozwój jest elementem długoterminowej strategii grupy.
  Dzięki profesjonalnemu zespołowi z powodzeniem rozwijamy sprzedaż i produkcję. Zamierzamy w pełni wykorzystywać moce polskiego zakładu, spełniając wysokie oczekiwania klientów, którzy doceniają nasz serwis i jakość produktów. Zależy nam na budowaniu długotrwałych relacji z rynkiem, dlatego rozważamy kolejne możliwości inwestycyjne.

  Jakiego rodzaju produkty oferuje Państwa firma na polskim rynku?
  Od 1981 r. nasza grupa skupia się na produkcji płaskich wyrobów stalowych z kręgów. W Polsce wytwarzamy, bazując na własnej technologii, arkusze LaserpressPlus®. Charakteryzują się one drobnoziarnistą strukturą, wysoką granicą plastyczności oraz gwarantowaną tolerancją płaskości do
  3 mm/m. Taki produkt umożliwia klientom przede wszystkim zwiększenie wydajności gięcia blach, a także przyspiesza proces cięcia laserem. Arkusze LaserpressPlus® oferujemy w grubości od 1,5 do 25 mm i do szerokości 2050 mm.

  Jakie czynniki mają obecnie największy wpływ na sytuację w globalnym hutnictwie?
  Są to kwestie związane z kształtowaniem się cen stali. Od początku 2016 r. poziom cen wykazuje tendencję wzrostową na całym świecie. Wynika to ze wzmożonego popytu zarówno w USA oraz Europie, jak i w Azji. Na wzrost poziomu cen wpływają także działania antydumpingowe podejmowane przez Unię Europejską oraz inne kraje na świecie. Jesteśmy przekonani, iż w Europie Środkowej równowaga pomiędzy popytem i podażą nie została jeszcze osiągnięta i dlatego cena stali będzie nadal wzrastać.

  Rozmawiał: AML

  Van Heyghen Staal Belgia to firma zajmująca się produkcją arkuszy stalowych od 1981 r. Zlokalizowana jest w pobliżu belgijskiego portu Gandawa. W sierpniu 2015 r. grupa uruchomiła zaawansowane technicznie centrum serwisowe stali w Stargardzie Szczecińskim. Jego zadaniem jest wprowadzenie wysokiej jakości arkuszy stalowych na rynek Europy Środkowej i do państw skandynawskich. Możliwości produkcyjne nowej firmy siągają 200 tys. ton metrycznych rocznie. Belgijski oddział przetwarza rocznie ok. 500 tys. ton metrycznych stalowych kregów i arkuszy.

  Prześlij innym
  Projekt i realizacja: direktpoint