Wyniki
Zamknij

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  Coraz bliżej do konferencji Nowy Przemysł Expo

  Przemysł stoczniowy, transport i e-mobility, sektor chemiczno-naftowy czy gazownictwo – stal nierdzewna znajduje zastosowanie w coraz to nowych obszarach i wpisuje się w ideę Przemysłu 4.0.
  O czynnikach kształtujących popyt na stale jakościowe, perspektywach rozwoju polskiego rynku i innowacjach w branży stalowej, dyskutować będą uczestnicy Nowego Przemysłu Expo, wydarzenia które odbędzie się między 26 28 września br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

  W ramach ścieżki tematycznej poświęconej hutnictwu omówione zostaną główne kierunki zmian w produkcji hutniczej, przeobrażenia w światowym handlu w aspekcie wyrobów hutniczych, temat nowych technologii i rozwiązań służących redukcji kosztów i lepszemu wykorzystaniu zasobów. W panelu poświęconym spawalnictwu eksperci przedstawią kierunki rozwoju technologii łączenia materiałów w przedsiębiorstwach przemysłowych, robotyzację procesów produkcyjnych czy innowacje w światowym spawalnictwie. Podczas sesji pt.: „Stale jakościowe” omówione zostaną:

  §  Czynniki kształtujące popyt na stale nierdzewne. Perspektywy rozwoju polskiego rynku

  §  Nowe zastosowania stali nierdzewnych w przemyśle (transport i e-mobility, przemysł stoczniowy, chemiczno-naftowy, gazownictwo)

  §  Producenci stali specjalnych wobec zmieniających się wymagań klientów i nowych kanałów sprzedaży. Rosnąca rola przetwórstwa

  §  Stale przyszłości? Główne kierunki prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie stali jakościowych.

  Podczas Nowego Przemysłu Expo tematykę stali i hutnictwa przybliżą m.in.: Stefan Dzienniak, prezes Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, Bogusław Lipiński, dyrektor ds. produkcji Mostostal Siedlce, Andrzej Michalski-Stępkowski, prezes Stowarzyszenia Stali Nierdzewnej, Adam Pietras, dyrektor Instytutu Spawalnictwa, Jan Pilarczyk, zastępca przewodniczącego Rady Naukowej Instytutu Spawalnictwa, Adrian Stelmach, kierownik projektu Amister i Zbigniew Śmieszek, dyrektor Instytutu Metali Nieżelaznych, prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych. 

  Nowy Przemysł Expo to cykl dyskusji, spotkań́, prezentacji i pokazów z udziałem decydentów gospodarczych, menedżerów największych firm przemysłowych, ludzi nauki współpracujących z przemysłem i twórców startupów. Między 26 a 28 września br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się kilkadziesiąt debat tematycznych z udziałem kilkuset prelegentów, warsztaty, konsultacje, pokazy technologii i targi oraz wydarzenia towarzyszące dedykowane sektorowi energii, górnictwu węgla kamiennego i nowym technologiom oraz hutnictwie i stali.

  Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in.: Jerzy Buzek, przewodniczący Komitetu Przemysłu, Badań i Energii w Parlamencie Europejskim, Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Gościem specjalnym będzie: Carlos Moedas, komisarz ds. badań, nauki i innowacji Komisji Europejskiej.

  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. 

  Wydarzeniami towarzyszącymi Konferencji Nowy Przemysł Expo są: XV edycja Kongresu Nowego Przemysłu, Europejskie Forum Technologiczne i Konferencja Górnictwo.

  Szczegółowe informacje o wydarzeniu, agenda oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: www.npexpo.pl   

  Prześlij innym
  Projekt i realizacja: direktpoint