Wyniki
Zamknij

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  Przegląd tygodnia 40/2018

  Zdjęcie: Guido Kerkhoff, ThyssenKrupp

  Dalsze zmiany w Thyssenkrupp możliwe, cło na rury z Rosji i Ukrainy przedłużone.

  Dalsze zmiany w Thyssenkrupp możliwe

  Guido Kerkhoff, nowo nominowany dyrektor Thyssenkrupp zapowiedział, że kwestia dalszych zmian w ramach grupy pozostaje otwarta. Tydzień temu ogłoszono zamiar podziału spółki na dwie niezależne, giełdowe spółki: tk Materials i tk Industrials w ciągu 12 do 18 miesięcy. Walne Zgromadzenie musi jeszcze zatwierdzić decyzję Rady Nadzorczej.

  W ramach Thyssenkrupp Materials pozostałyby dystrybucja i przetwórstwo stali, handel, stale specjalne oraz 50 proc. udziału w joint venture z Tata. Według Kerkhoffa strategia dla tej spółki może opierać się o dalsze opcje konsolidacji. "Chcemy wykorzystać szanse, jeśli takie się pojawią" powiedział dyrektor spółki.

  Portal S&P Global Platts przypomina, że Kloeckner wyrażał wcześniej zainteresowanie częścią dystrybucyjną, zaś Marcegaglia chęć zakupu producenta stali specjalnych należącego do grupy - AS Terni.

  Zarząd Thyssenkrupp zatwierdził Kerkhoffa jako dyrektora generalnego na pięć lat.
  (S&P Global Platts)

       

  Restrukturyzacja Knauf Interfer

  Niemieckie centrum serwisowe Knauf Interfer sprzedało linie do walcowania oraz formowania rur w swoim zakładzie w Nuertingen. Nabywcą maszyn został Meform Group poinformował Kallanish.

  Firma planuje skoncentrować się na wyrobach aluminiowych i ich przetwórstwie.

  "Sprzedaż jest ważnym krokiem w ramach naszej strategii, polegającej na koncentracji na bardziej przyszłościowych rynkach, nepędzanych megatrendami tj. lekka konstrukcja i mobilność" - powiedział Matthias Kessel-Knauf, przedstawiciel zarządu Knauf Interfer.

  Sprzedaż nie będzie miała znaczenia dla funkcjonowania zakładu w Nuertingen, Meform będzie obsługiwać nabyte urządzenia na miejscu.

  Knauf Interfer jest jednym z największych w Niemczech niezależnych dystrybutorów stali, obecnie przeprowadzającym restrukturyzację swojej działalność.

  W ubiegłym roku firma sprzedała zakład produkujący rury Hobreg & Driesch, a w 2016 roku zamknęła magazyn płyt quarto, okrągłych prętów i stali specjalnych w Dortmundzie.
  (Kallanish)

      

  Cło na rury z Rosji i Ukrainy przedłużone

  Komisja Europejska przedłużyła cła na import rur stalowych z Rosji i Ukrainy na kolejne pięć lat. W wyniku dochodzenia zdecydowano, że ​​obowiązujące środki antydumpingowe dotyczące rosyjskiego i ukraińskiego przywozu bezszwowych rur i przewodów rurowych powinny obowiązywać przez kolejne pięć lat, aby zapewnić uczciwe warunki dla producentów z UE.

  Cła sięgają od 24,1 proc. do 35,8 proc. w przypadku importu z Rosji i od 12,3 proc. do 25,7 proc. w przypadku przywozu z Ukrainy. a.

  Dochodzenie w sprawie przeglądu środków zostało przeprowadzone na wniosek Europejskiego Stowarzyszenia Prosucentów Rur (ESTA). Wykazano, że znaczny dumping z Rosji i Ukrainy był kontynuowany (ponad 30 procentowy w przypadku Rosji i ponad 20 procentowy w przypadku Ukrainy), a wywpadku wygaśnięcia środków, prawdopodobne jest, że znaczące ilości materiału po cenach dumpingowych z Rosji i Ukrainy ponownie kierowane byłyby na rynek UE, zagrażając unijnym producentom rur i przewodów, między innymi w Czechach, Francji, Niemczech i we Włoszech.
  (Komisja Europejska)

     

  Thyssenkrupp-Tata: Komisja ma wątpliwości dot. koncentracji

  W minionym tygodniu Komisja Europejska stwierdziła, że ​​połączenie Thyssenkrupp-Tata może podlegać kontroli koncentracji i zaprosiła zainteresowane strony do zgłaszania uwag.

  "Po wstępnej analizie Komisja stwierdza, że ​​zgłoszona transakcja może wchodzić w zakres rozporządzenia w sprawie kontroli koncentracji" - stwierdziła w komentarzu Komisja, dodając, że nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji.

  Komisja wyznaczyła wstępny termin decyzji na 30 października, do którego zdecyduje, czy wyrazić zgodę n połączenie, czy wszcząć szczegółowe dochodzenie.

  Dyrektor generalny Thyssenkrupp, Guido Kerkhoff, powiedział w minionym tygodniu, że spodziewa się, że Komisja Europejska otworzy śledztwo.

  Planowane joint venture sprawiłoby, że nowa firma byłaby drugim co do wielkości producentem stali w Europie za ArcelorMittal, produkując 21 milionów ton stali rocznie.
  (S&P Global Platts)

     

  Zimmer Staal z nowym właścicielem

  Grupa Pisec przejęła większościowy pakiet udziałów w Zimmer Staal z Lier, belgijskim dystrybutorze blach grubych, którego roczna sprzedaż wynosi ok. 120 000 ton - podał portal Kallanish.

  Grupa Pisec, należąca do Karla Piseca a kierowana przez Patricka Teischla, posiada w swoim portfolio wiele rodzajów stali oraz szeroki wachlarz produktów długich i płaskich.

  Współpraca między obiema firmami trwała na przestrzeni ostatnich lat a obecnie postanowiono połączyć siły.
  (Kallanish)

     

  Tureckie kontyngenty od 17 października

  Decyzja tureckiego Ministerstwa Handlu z 20 września o nałożeniu dodatkowego cła w wysokości 25 proc. na niektóre produkty stalowe, jeżeli ustalone kwoty zostaną przekroczone, wejdzie w życie 17 października, zgodnie z nowym dekretem podpisanym przez prezydenta Recepa Erdogana, opublikowanym w minionym tygodniu.

  Zgodnie z dekretem, kontyngenty będą wynosić: 3,11 miliona ton dla produktów płaskich, 558,534 ton dla produktów długich, 273,901 ton dla rur stalowych, 139 934 ton dla wyrobów ze stali nierdzewnej i 27 044 ton dla wyrobów szynowych.
  (S&P Global Platts)

  Prześlij innym
  Projekt i realizacja: direktpoint