Wyniki
Zamknij

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  Przegląd tygodnia 31/2017

  Ograniczenie mocy produkcyjnych w Chinach, prognozy Salzgitter Group, ThyssenKrupp Material Services wycofuje się z Szwecji.

  Chiny zrealizowały plany ograniczenia mocy sektora stalowego

  W pierwszej połowie 2017 r. Chińczycy ograniczyli moce produkcyjne sektora stalowego o 42,4 mln ton. Tym samym Pekin niemal w całości zrealizował plany w tym zakresie na cały rok.

  Na fali dyskusji na temat nadmiernych mocy produkcyjnych sektora stalowego w zeszłym roku władze chińskie postanowiły ograniczyć moce produkcyjne o 100 – 150 mln ton stali rocznie w ciągu pięciu lat. Okazuje się, że plan na ten rok został zrealizowany w 84 procentach w ciągu zaledwie pierwszego półrocza. Jak ujawniła chińska Narodowa Komisja ds. Rozwoju i Reform, od stycznia do czerwca 2017 r. moce produkcyjne sektora stalowego ograniczono o 42,39 mln ton.

  W rzeczywistości skala ograniczania mocy wytwórczych stalowni jest jeszcze większa, ponieważ przedstawione dane nie dotyczą zamykania „nielegalnych” hut stali, które rocznie produkowały dodatkowo około 100 mln ton stali niskiej jakości. Zgodnie z deklaracjami Pekinu, wszystkie nielegalne huty miały zostać zamknięte do końca czerwca 2017 r.

  Ograniczanie potencjału produkcyjnego chińskich hut stali nie idzie w parze z produkcją, która wciąż rośnie. W pierwszym półroczu 2017 r. huty w Państwie Środka wytopiły niemal 420 mln ton stali, o 4,6 proc. więcej niż rok wcześniej.

  Wzrost produkcji stali to efekt rosnących cen, które skłoniły wielu wytwórców stali do zwiększenia skali produkcji. Jak ostrzega Chińskie Stowarzyszenie Żelaza i Stali, konkurencja na rynku wciąż narasta, co odbija się na marżach. Producenci zwiększyli efektywność i dostarczają lepsze jakościowo produkty.

  Obecna sytuacja na rynku może kolejnymi problemami chińskiego sektora stalowego w przypadku pogorszenia koniunktury. Kłopoty może pogłębić dodatkowo mniejszy eksport wyrobów stalowych w wyniku nałożenia na chińskie produkty ceł antydumpingowych.

   

  Salzgitter Group podnosi prognozy

  Pierwsze półrocze 2017 r. okazało się najlepsze od 2011 r. dla Salzgitter Group. Niemiecki koncern zdecydował się z tego powodu podwyższyć swoje prognozy na cały rok.

  W pierwszym półroczu 2017 r. przychody Salzgitter Group wyniosły prawie 4,62 mld euro, a zysk przed opodatkowaniem 100,2 mln euro. Dla porównania w tym samym okresie 2016 r. było to odpowiednio 3,97 mld euro i 16,1 mln euro. Poprawa wyników to przede wszystkim zasługa dywizji handlowej oraz oddziału produkującego taśmę stalową.

  Osiągnięte wyniki skłoniły Salzgitter Group do podniesienia prognozy przychodów i zysku na cały 2017 r. Firma spodziewa się 9 mld euro przychodów oraz zysku przed opodatkowaniem w przedziale 150 – 200 mln euro.

  Szwecja za trudna dla ThyssenKrupp Material Services

  Do końca roku działalność w Szwecji zakończy firma dystrybucyjna ThyssenKrupp Materials Sverige AB należąca do ThyssenKrupp Material Services.

  Informację serwisu Platts o zamknięciu ThyssenKrupp Materials Sverige AB potwierdził rzecznik prasowy szwedzkiej firmy. Powodem decyzji są niesatysfakcjonujące wyniki finansowe. Spółka dystrybucyjna ThyssenKrupp Material Services od wielu lat działała w bardzo konkurencyjnym otoczeniu, w dodatku specjalizowała się w dostarczaniu niszowych produktów.

  ThyssenKrupp Materials Sverige AB zajmuje się dystrybucją stali specjalnych. Do klientów firmy należą m.in. firmy budowlane, ale także firmy produkcyjne. Przedsiębiorstwo świadczy także usługi dodatkowe, jak cięcie materiału, a także usługi logistyczne. Firma posiada oddziały w Malmö, Sztokholmie oraz Sundsvall, jak również magazyn i centrum serwisowe w Goeteborgu.

  Według Platts decyzja w sprawie szwedzkiej spółki to także efekt zmian strategicznych w ThyssenKrupp Materials, która w ramach restrukturyzacji rozważa koncentrację działalności na kluczowych rynkach oraz produktach.

  Prześlij innym
  Projekt i realizacja: direktpoint