Wyniki
Zamknij

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  Przegląd tygodnia 27/2018

  Ranking Polskiej Unii Dystrybutorów Stali – edycja 2017,UE ustanowi globalne kontyngenty importu stali.

  Ranking Polskiej Unii Dystrybutorów Stali – edycja 2017

  Polska Unia Dystrybutorów Stali opublikowała Ranking, zawierający wyniki finansowe dystrybutorów i przetwórców stali za rok 2017.

   Ranking PUDS 2017

  W odniesieniu do grupy firm, które brały udział w tegorocznej oraz ubiegłej edycji rankingu, wzrost obrotu sięgnął 26 proc., wzrost zysku 20 proc, natomiast tonaż był większy o 7 proc.
  (PUDS)

    

  UE ustanowi globalne kontyngenty importu stali

  Komitet w Komisji Europejskiej zajmujący się środkami ochronnymi spotkał się w minionym tygodniu celu omówienia prawdopodobnego wprowadzenia tymczasowych środków ochronnych na import stali w Europie – podał portal Kallanish.

  Tymczasowe środki mogłyby zostać wdrożone od 17/18 lipca w postaci 25-procentowej taryfy celnej dla importu powyżej ustalonej kwoty. W przeciwieństwie do pierwotnego wniosku Euroferu, kontyngenty przywozowe mogłyby być ustalane globalnie, a nie dla każdego kraju z osobna. Jednak wprowadzenie ograniczeń dla każdego kraju indywidualnie byłoby możliwe, gdy ustalane będą środki ostateczne.

  Jeśli chodzi o zakres obowiązywania środków, objąłby on wszystkie wyroby stalowe z wyjątkiem nierdzewnych blach quarto, blach elektrotechnicznych teksturowanych i produktów kolejowych. Przywóz powyższych produktów zmniejszył się w badanym okresie 2013-2017.
  (Kallanish)

     

  Thyssenkrupp-Tata Steel również będzie zbywać aktywa ?

  Reuters poinformował, że menedżerowie Thyssenkrupp i Tata Steel skontaktowali się z Komisją Europejską, aby uzyskać zgodę na umowę joint-venture. Według nieoficjalnych źródeł nieformalne rozmowy z europejską komisarz ds. konkurencji, Margrethe Vestager, rozpoczęły się kilka tygodni temu i prawdopodobnie obejmują również kwestię sprzedaży niektórych zakładów.

  Jak podała agencja, o ile połaczona produkcja stali surowej obu podmiotów do zaledwie 14 proc. europejskiego rynku (w porównaniu np. do 29 proc. ArcelorMittal po przejęciu Ilvy), jednak w niektórych produktach udział ten jest o wiele większy. Thyssenkrupp i Tata Steel miałyby np. około 50 procent udziału w europejskim rynku stali opakowaniowej lub blachy ocynkowanej, a to wymagałoby już od nich zbycia niektórych z tych aktywów.
  (Reuters)

    

  Ukraina przeciwko importowi walcówki z Białorusi i Mołdawii

  Międzyresortowa Komisja Handlu Międzynarodowego Ukrainy ogłosiła wszczęcie dwóch dochodzeń antydumpingowych dotyczących przywozu: niektórych wyrobów stalowych i cementu. Produkty badane obejmują walcówkę ze stali czarnej i stopowej pochodzącą z Białorusi i Mołdawii oraz cement pochodzący z Rosji, Białorusi i Mołdawii.

  Dochodzenia powinny zakończyć się do 4 lipca przyszłego roku (w szczególnych okolicznościach można przedłużyć je do 4 stycznia 2020 r.), jednak mogą mieć wpływ na przywóz już od początku września 2018 r., kiedy to mogą zostać wprowadzone środki tymczasowe.
  (Steelguru)

    
  thyssenkrupp poszuka nowego prezesa

  Heinrich Hiesinger, prezes thyssenkrupp AG, zwrócił się do Komitetu Wykonawczego i Komitetu Personalnego Rady Nadzorczej thyssenkrupp AG o wyrażenie zgody na ustąpienie ze stanowiska prezesa thyssenkrupp AG.

  Hiesinger powiedział: „Poinformowałem Radę Nadzorczą, że chciałbym ustąpić ze stanowiska prezesa thyssenkrupp. Bardzo świadomie podchodzę do tego kroku, aby umożliwić fundamentalną dyskusję w Radzie Nadzorczej nad przyszłością thyssenkrupp. Wspólne zrozumienie Zarządu i Rady Nadzorczej w sprawie strategicznego kierowania firmą jest kluczowym warunkiem prowadzenia firmy. Szerokie poparcie akcjonariuszy i rady nadzorczej było podstawą sukcesu naszej Strategic Way Forward od 2011 roku. Ta droga zawsze równoważyła interesy naszych klientów, pracowników i akcjonariuszy. Dzisiaj thyssenkrupp to zupełnie inna firma, jeśli chodzi o kulturę, wartości i wydajność. Joint venture z Tata jest kolejnym ważnym krokiem, aby przekształcić thyssenkrupp w silną firmę przemysłową. Możemy być dumni z tego, co osiągnęliśmy do tej pory. W tym celu chciałbym podziękować wszystkim pracownikom.”
  (thyssenkrupp)

    

  Nowe kierunki eksportu z Turcji

  Turcja, jeden z największych na świecie eksporterów stali, w dalszym ciągu zwiększa sprzedaż wyrobów za granicę. Według danych tureckiej organizacji eksporterów, eksport wyrobów ze stali wzrósł o 34 proc. w czerwcu tego roku do 1,2 miliarda USD, oraz o 22 proc. w okresie styczeń-czerwiec do 7,1 miliarda USD w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Największymi partnerami eksportowymi kraju zostały Włochy i Hiszpania. Stany Zjednoczone, które do niedawna były głównym kierunkiem eksportowym, spadły na trzecią pozycję. To efekt wprowadzonych taryf celnych przez Prezydenta Trumpa. Eksport produktów stalowych do USA spadł o 30 procent do 71,5 miliona USD w czerwcu i o 42 proc. do 421 milionów USD w pierwszych sześciu miesiącach roku.

  Rośnie natomiast eksport do Unii Europejskiej i na Bliski Wschód. Pierwsze miesiące tego roku przyniosły również znaczący wzrost importu wyrobów stalowych z Turcji do Polski.
  (SteelGuru)

     

  Oferta Izostalu i Stalprofilu najlepsza w przetargu na rury dla gazociągu Pogórska Wola-Tworzeń

  Oferta konsorcjum Izostalu (lider konsorcjum) i Stalprofilu, o wartości 116,14 mln zł netto, została wybrana jako najkorzystniejsza przez Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System w przetargu na dostawy izolowanych rur stalowych dla gazociągu Pogórska Wola-Tworzeń o długości około 65 km, podał Izostal. Wartość złożonej przez spółkę oferty wynosi 116 141 tys. zł netto. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia przewiduje realizację dostaw w terminie od 1 stycznia do 30 lipca 2019 r. Umowa, która zostanie zawarta z Gaz-Systemem, stanowić będzie umowę cząstkową w ramach zawartej umowy ramowe z dnia kwietnia 2015 r.
  (Izostal)
   

  Prześlij innym
  Projekt i realizacja: direktpoint