Wyniki
Zamknij

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  Przegląd tygodnia 1/2018

  Zdjęcie: Ilva

  Groźba zatrzymania produkcji w Ilvie oddalona, CMC znacząco zwiększa udział w amerykańskim rynku, Iran stawia na eksport prętów w 2018 rok.

  Groźba zatrzymania produkcji w Ilvie oddalona

  Włoskie władze lokalne zgodziły się rozpocząć procedurę wycofania odwołania do sądu krajowego, podał portal Kallanish.
  Carlo Calenda, włoski minister ds. Rozwoju gospodarczego, potwierdził tweetem 29 grudnia, że ​​odwołanie jest wycofywane. Ryzyko zamknięcia zakładu od 9 stycznia zostało w związku z tym zażegnane.

  W międzyczasie poczyniono postępy w odniesieniu do problemów, które pojawiły się w trakcie procedury zatwierdzania przejęcia Ilvy prze AM Investco. ArcelorMittal podpisał tymczasową umowę sprzedaży swojej walcowni HDG we Włoszech firmie Arvedi . Posunięcie to powinno pomóc złagodzić niektóre obawy Komisji Europejskiej dotyczące przyszłego udziału ArcelorMittal w rynku po planowanym zakupie Ilvy.

  (Kallanish)

   

  CMC znacząco zwiększa udział w amerykańskim rynku

  Transakcja o wartości 600 milionów USD obejmuje przejęcie przez Commercial Metals Co (CMC) czterech należących do Gerdau hut (Jacksonville na Florydzie; Knoxville w Tennessee; Rancho Cucamonga w Kalifornii i Sayreville w New Jersey) oraz 33 zakładów prefabrykacji zbrojeń. Oznacza to wzrost mocy produkcyjnych stali surowej o 2,8 mln oraz walcowni o 2,5 mln ton rocznie. Łącznie zakłady stanowiły 23 proc. aktywów Gerdau w Ameryce Północnej. Transakcja ma się zakończyć przed końcem 2018 r.

  Po dokonaniu sprzedaży Gerdau pozostanie z trzema zbrojarniami, natomiast liczba zakładów CMC zwiększy się do 79, podał portal S & P Global Platts. Sprzedaż nie wyprze Gerdau z rynku prętów zbrojeniowych, ponieważ nadal firma będzie w stanie produkować te wyroby w kilku zakładach w USA.

  Według analiz przejęcie dawałoby CMC udział 35-40 proc. w mocach produkcyjnych prętów zbrojeniowych w USA, podwajając możliwości spółki i czyniąc je drugim po Nucor w Stanach Zjednoczonych producentem wyrobu. Udział CMC w zużyciu pręta wzrósłby do ok 40 proc. , udział w dostawach do 50 proc..

  Huta w Jacksonville wprowadzi do oferty CMC także produkcje walcówki, zakłady w Knoxville, Rancho Cucamonga i Sayreville produkują jedynie pręty zbrojeniowe.

  (S&P Globa Platts)

    

  Iran stawia na eksport prętów w 2018 roku

  Eksport prętów zbrojeniowych z Iranu ma wzrosnąć w 2018 r., ponieważ krajowe moce produkcyjne kraju znacznie przewyższają jego konsumpcję – poinformował S & P Global Platts.

  Popyt wewnętrzny na pręty w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy kalendarza irańskiego (od kwietnia do listopada), wyniósł 3,79 miliona ton, co stanowi spadek o 12% rok do roku, wynika z raportu opublikowanego na stronie internetowej Irańskiego Stowarzyszenia Producentów Stali.

  „W wyniku głębokiej recesji w rodzimym przemyśle budowlanym moce produkcyjne wyrobów długich są zdecydowanie większe niż zużycie w chwili obecnej, a eksport może być jedynym rozwiązaniem, przynajmniej na kilka następnych miesięcy” poinformowało źródło S & P Platts, oceniając jednocześnie nominalną wielkość produkcji prętów zbrojeniowych na około 20 milionów ton rocznie.

  Irański eksport prętów zbrojeniowych wzrósł do 358 000 mt w okresie od kwietnia do listopada, o 86% więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym, wynika z danych ISPA.

  (S&P Global Platts)

  Prześlij innym
  Projekt i realizacja: direktpoint